CEL ZABIEGU :

podciągnięcie tkanek miękkich twarzy w celu usunięcia zmarszczek i nadmiaru skóry, zmian wynikających z procesu starzenia się, często zabieg skojarzony jest z zabiegiem odessania tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka i przeszczepem w okolice wymagające korekcji (np. policzki).

WSKAZANIA DO ZABIEGU :

zwiotczenie skóry i zmarszczki twarzy i szyi nadające twarzy wygląd "starej" i zmęczonej.

TECHNIKA OPERACYJNA:

zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym z NLA lub ogólnym. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry i plastyki struktur leżących pod nią (powięź i mięśnie). Cięcia prowadzimy w okolicach przed-usznej i za-usznej oraz w obrębie skóry owłosionej, w taki sposób aby blizny były prawie niezauważalne. Odwarstwiamy skórę twarzy i szyi od leżących pod nią struktur i wykonujemy plastykę powięzi i mięśni, mocując skórę w nowym położeniu. Nadmiar skóry usuwamy i ranę zaopatrujemy piętrowo. Zakładamy dreny, które usuwamy następnego dnia. Szwy usuwamy po 10 dniach.

OPIEKA POOPERACYJNA:

Zakładamy opatrunek uciskowy, który zdejmujemy po 4-6 dniach; celem jego jest zminimalizowanie powikłań po zabiegu (krwotok, krwiak) oraz utrwalenie nowych konturów twarzy i podbródka. Szwy usuwamy po kilku dniach, resztę po około 7-10.

MOŻLIWE POWIKŁANIA:

przedłużone gojenie, infekcja, krwawienie, umiarkowany ból do zwalczenia doustnymi środkami p-bólowymi. Obrzęk i zasinienie utrzymujące się przez okres 1 tygodnia.

CZAS POBYTU W SZPITALU:

2 DOBY

CZAS REKONWALESCENCJI:

dopiero po ok. 3 tygodniach ocenić możemy efekty pracy chirurga. Pełną sprawność fizyczną uzyskujemy po 10-14 dniach. Głowę możemy umyć w 3 dobie po zabiegu. Zabieg nie wymaga wygolenia skóry owłosionej, golimy tylko wąskie paski przebiegające wzdłuż brzegów rany.

PRZYGOTOWANIA DO ZABIEGU:

zalecamy absolutny zakaz palenia tytoniu 3 tygodnie przed zabiegiem oraz do zakończenia procesu gojenia. Trzy tygodnie przed zabiegiem odstawiamy wszystkie leki wpływające na krzepliwość krwi.

WYMAGANE BADANIA:

czas krwawienia i krzepnięcia, morfologia krwi, EKG.

PRZECIWWSKAZANIA:

Niestabilne nadciśnienie, niewyrównana cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, skazy naczyniowe, procesy zapalne toczące się w operowanej okolicy.

CENA ZABIEGU:

Podana w zakładce cennik