Rekonstrukcje chirurgiczne

dotyczą pacjentów u których doszło do uszkodzenia tkanek w wyniku urazu, procesu chorobowego lub są one wynikiem wady wrodzonej. Patologie dotyczyć mogą każdej okolicy anatomicznej ciała człowieka. Urazy mogą być wynikiem działania czynników chemicznych, mechanicznych lub termicznych albo następstwem działań zamierzonych np. interwencji chirurgicznych.

Zabiegi rekonstrukcyjne najczęściej dotyczą okolic odsłoniętych, wystawionych na widok publiczny (twarz, szyja, przedramiona, podudzia), często jednak stanowią nie tylko defekt kosmetyczny, ale są powodem zaburzeń funkcjonalnych, znacznie utrudniających normalne funkcjonowanie. Rekonstrukcje chirurgiczne obejmują cała grupę zabiegów omówionych szczegółowo w dziale chirurgia.

CEL ZABIEGU :

Zmiana kształtu i rozmiarów nosa tak, aby pasował do pozostałych elementów twarzy oraz poprawienie jego funkcji.

TECHNIKI OPERACYJNE :

Zabieg polega na powiększeniu lub pomniejszeniu, podniesieniu końca nosa, nadbudowie ubytków, likwidacji garbu, udrożnieniu przewodów nosowych, prawidłowym ustawieniu przegrody nosa.

ZNIECZULENIE: najczęściej ogólne.

Przebieg zabiegu: Cięcie prawie niewidoczne po zabiegu, przeprowadza się w przedsionku nosa, u podstawy słupka lub skrzydeł nosa. W czasie zabiegu wykonuje się zmianę rusztowania nosa (korekcje części kostnych, chrzęstnych, małżowin nosowych i przegrody).
Po zabiegu nos jest setonowany (wypełniony taśmą z gazy) i unieruchomiony opatrunkiem gipsowym.

OPIEKA POOPERACYJNA :

Po około 3 dniach usuwamy setony, po 10 dniach opatrunek gipsowy. Niestety przez cały okres setonowania oddychamy wyłącznie przez usta.

MOŻLIWE POWIKŁANIA :

Krwawienie, krwiaki, infekcje, zaburzenia węchu, zaburzenia czucia, niezadawalający efekt kosmetyczny.

CZAS POBYTU W SZPITALU :

Wymagany 1 dzień hospitalizacji, pacjent wychodzi następnego dnia po wizycie lekarskiej.

CZAS REKONWALESCENCJI :

Po zabiegu przez kilka dni utrzymuje się obrzęk, często po zabiegu pojawiają się tzw. "krwiaki okularowe", które znikają po 2-3 tygodniach. Setony usuwamy po 3 dniach - opatrunek gipsowy po 10-14 dniach. Proces gojenia trwa ok 3 m-ce, a końcowy efekt możemy ocenić dopiero po 6 miesiącach. Stabilizacja trwa ok. 18 miesięcy. W okresie pooperacyjnym unikamy lub znacznie ograniczamy wysiłek fizyczny.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

Konsultacja laryngologiczna, a w przypadku nosów pourazowych RTG lub CT lub MRI głowy.

WYMAGANE BADANIA :

  • EKG,
  • RTG klatki piersiowej,
  • Morfologia, grupa krwi,
  • INR, APTT – parametry krzepnięcia krwi
  • HbS, HCV.

KOSZT ZABIEGIU :

Ceny podane są w cenniku, do zabiegów estetycznych należy doliczyć 23% VAT.


CEL ZABIEGU :

Obejmuje grupę zabiegów dotyczących korekcji kształtu bioder, pośladków, ud, kolan i łydek.
Szczegółowe informacje w części poświęconej chirurgii estetycznej.

CEL ZABIEGU :

podciągnięcie tkanek miękkich twarzy w celu usunięcia zmarszczek i nadmiaru skóry, zmian wynikających z procesu starzenia się, często zabieg skojarzony jest z zabiegiem odessania tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka i przeszczepem w okolice wymagające korekcji (np. policzki).

WSKAZANIA DO ZABIEGU :

zwiotczenie skóry i zmarszczki twarzy i szyi nadające twarzy wygląd "starej" i zmęczonej.

TECHNIKA OPERACYJNA:

zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym z NLA lub ogólnym. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry i plastyki struktur leżących pod nią (powięź i mięśnie). Cięcia prowadzimy w okolicach przed-usznej i za-usznej oraz w obrębie skóry owłosionej, w taki sposób aby blizny były prawie niezauważalne. Odwarstwiamy skórę twarzy i szyi od leżących pod nią struktur i wykonujemy plastykę powięzi i mięśni, mocując skórę w nowym położeniu. Nadmiar skóry usuwamy i ranę zaopatrujemy piętrowo. Zakładamy dreny, które usuwamy następnego dnia. Szwy usuwamy po 10 dniach.

OPIEKA POOPERACYJNA:

Zakładamy opatrunek uciskowy, który zdejmujemy po 4-6 dniach; celem jego jest zminimalizowanie powikłań po zabiegu (krwotok, krwiak) oraz utrwalenie nowych konturów twarzy i podbródka. Szwy usuwamy po kilku dniach, resztę po około 7-10.

MOŻLIWE POWIKŁANIA:

przedłużone gojenie, infekcja, krwawienie, umiarkowany ból do zwalczenia doustnymi środkami p-bólowymi. Obrzęk i zasinienie utrzymujące się przez okres 1 tygodnia.

CZAS POBYTU W SZPITALU:

2 DOBY

CZAS REKONWALESCENCJI:

dopiero po ok. 3 tygodniach ocenić możemy efekty pracy chirurga. Pełną sprawność fizyczną uzyskujemy po 10-14 dniach. Głowę możemy umyć w 3 dobie po zabiegu. Zabieg nie wymaga wygolenia skóry owłosionej, golimy tylko wąskie paski przebiegające wzdłuż brzegów rany.

PRZYGOTOWANIA DO ZABIEGU:

zalecamy absolutny zakaz palenia tytoniu 3 tygodnie przed zabiegiem oraz do zakończenia procesu gojenia. Trzy tygodnie przed zabiegiem odstawiamy wszystkie leki wpływające na krzepliwość krwi.

WYMAGANE BADANIA:

czas krwawienia i krzepnięcia, morfologia krwi, EKG.

PRZECIWWSKAZANIA:

Niestabilne nadciśnienie, niewyrównana cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, skazy naczyniowe, procesy zapalne toczące się w operowanej okolicy.

CENA ZABIEGU:

Podana w zakładce cennik


CEL ZABIEGU:

Obejmuje całą grupę zabiegów omówionych w dziale chirurgia estetyczna oraz zabiegi rekonstrukcyjne dotyczące nosa, warg, powiek oraz innych zniekształceń ciała będących wynikiem wad wrodzonych lub nabytych w wyniku urazów.

Szczegółowe informacje po przesłaniu pytań i zdjęć na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MODELOWANIE TWARZY:

CEL ZABIEGU :

chirurgia plastyczna Obejmuje całą grupę zabiegów omówionych w dziale chirurgia estetyczna zaliczamy do nich zabiegi :

Oraz chirurgia plastyczna zabiegi rekonstrukcyjne dotyczące nosa, warg, powiek oraz innych zniekształceń ciała będących wynikiem wad wrodzonych lub nabytych w wyniku urazów. Szczegółowe informacje po przesłaniu pytań i zdjęć na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MODELOWANIE SYLWETKI :

CEL ZABIEGU :

Obejmuje grupę zabiegów dotyczących korekcji kształtu bioder, pośladków, ud, kolan i łydek. Szczegółowe informacje w części poświęconej chirurgii estetycznej.