Chirurgia ręki
Zespół kanału nadgarstka
OPIS :
Zespół kanału nadgarstka: jest wynikiem ucisku na nerw pośrodkowy. Przyczyny: natury metabolicznej, uraz lub infekcja.
TECHNIKI OPERACYJNE :
W przypadku gdy leczenie zachowawcze nie jest w stanie doprowadzić do złagodzenia objawów (m.in. drętwienia, parestezji, zmian zabarwienia, kruchości i łamliwości paznokci).
CEL ZABIEGU:
Zwiększenie wymiarów kanału nadgarstka poprzez zmniejszenie napięcia więzadła poprzecznego i jego powięziowych przedłużeń.
PRZEBIEG ZABIEGU:
Otwarta dekompresja kanału nadgarstka w znieczuleniu miejscowym. Nacięcia wykonujemy równolegle względem linii życia, przecinamy więzadło poprzeczne oraz zrośnięte z nim blaszki powięzi. Trzeba uwidocznić nerw pośrodkowy na całej długości przebiegu w kanale oraz uwolnić wszystkie zrosty. Po zabiegu ból ustępuje natychmiast, drętwienie i osłabienie siły mięśniowej cofa się niestety wolniej i niecałkowicie (1 do 2 lat).
MOŻLIWE POWIKŁANIA :
uszkodzenie nerwu, krwiak, obrzęk zakażenie
CZAS REKONWALESCENCJI:
W1 i 2 doba-naturalny wyprost za pomocą bandaża elastycznego, 2 i 3 doba-łagodne, czynne ruchy. Szwy wyjmujemy po 10 dniach. Dolegliwości ustępują po 4-6 tygodniach
WYMAGANE BADANIA :
Czas krwawienia i krzepnięcia, morfologia krwi, EKG, Dla ustalenia przyczyny żylaków i wyboru metody operacyjnej niezbędne jest badanie USG naczyń żylnych (tzw. Doppler).
PRZEBIEG POOPERACYJNY :
1 i 2 doba-naturalny wyprost za pomocą bandaża elastycznego, 2 i 3 doba-łagodne, czynne ruchy. Szwy wyjmujemy po 10 dniach. Dolegliwości ustępują po 4-6 tygodniach.
KOSZT ZABIEGIU :
Cena podana w cenniku