Wybierz swój język

Chirurgia estetyczna w obrębie klatki piersiowej

Plastyka piersi

OPIS ZABIEGU:

polega na operacyjnym przywróceniu lub nadaniu idealnego kształtu piersiom, które utraciły swój dobry wygląd. Zabieg dotyczy kobiet, których piersi utraciły jędrność i ładny kształt wskutek np. długotrwałego karmienia lub kobiet, które nie są zadowolone zarówno z wielkości jak i ich kształtu. Często zabieg przebiega bez naruszenia samego gruczołu, co umożliwia późniejsze karmienie piersią. Nie jest też przeszkodą w ocenie badań obrazowych. Efekt utrzymuje się zwykle przez okres kilku do kilkunastu lat i zależy od wielu czynników m.in. elastyczności skóry, zmian masy ciała pacjentki czy przebytych kolejnych ciąż. W wyniku zabiegu zawsze pozostaje blizna, która zazwyczaj jest mało widoczna.

Zabiegi dotyczą zarówno ich podniesienia (liftingu) jak i ich powiększania (augmentacji). Zabiegi obok poprawy wyglądu poprawiają samopoczucie i podnoszą samoocenę pacjentki. W celu powiększenia małych piersi i podniesienia minimalnie opadniętych używa się silikonowych implantów piersiowych lub tkanki tłuszczowej własnej, pobranej od pacjentki. Implanty silikonowe mają różny kształt; są okrągłe lub przypominają naturalny wygląd piersi (anatomiczne).

Implanty wypełnione są żelem silikonowym lub solą fizjologiczną, mają też różną wysokość (projekcję) w zakresie od niskich do ekstra wysokich. Ich powierzchnia może być gładka, teksturowana lub pokryta poliuretanem. Droga umieszczenia implantów (z cięcia okołootoczkowego, w fałdzie podpiersiowym lub z dostępu pachowego) i struktura ich powierzchni mają decydujący wpływ na nasilenie powstawania łącznotkankowej torebki włóknistej, jako reakcji na ciało obce jakim jest implant.

Dobór wielkości implantów odbywa się wieloma metodami (systemy obrazowania trójwymiarowego, sizery), ale decydujący głos ma oczywiście pacjentka. Inną metodą jest wykorzystanie własnej (autogennej) tkanki tłuszczowej, pozyskiwanej metodą liposukcji. Pomocne jest wykorzystanie systemu Brava, zwiększającego kopertę skórną okolicy piersi, przy wykorzystaniu zjawiska podciśnienia. Wszystkie opisane metody służą obiektywnej poprawie wyglądu piersi, a przez to podniesieniu subiektywnej dobrej samooceny pacjentki.


Chcesz wykonać zabieg , sprawdź kogo poleca specjalistyczny portal znanylekarz.pl

 


Copyright © 2006 - 2022 :: Centrum Medyczne "Gajowa" :: Gajowa 3, 60-815 Poznań

- POLITYKA  PRYWATNOŚCI -