Wybierz swój język

Chirurgia estetyczna w obrębie klatki piersiowej

Pomniejszenie piersi, mammoplatyka, redukcja

CEL ZABIEGU :

Dostosowanie wielkości piersi do budowy ciała pacjentki. Duże piersi mogą być nie tylko źródłem kompleksów, ale utrudniać codzienne, aktywne życie kobiety. Mogą być przyczyną m.in. bólów kręgosłupa, jego deformacji oraz kłopotów dermatologicznych. Zabieg ma nie tylko efekt zdrowotny, ale również estetyczny, gdyż poprawia kształt piersi i położenie brodawek sutkowych.

TECHNIKI OPERACYJNE :

Znieczulenie : zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.

Zabieg polega na zredukowaniu masy gruczołu sutkowego i nadmiaru skóry oraz przemieszczeniu brodawek w nowe miejsce. Blizna po zabiegu otacza otoczkę brodawki oraz jest obecna w fałdzie skórnym pod piersią. Możliwe jest także zmniejszenie średnicy otoczki brodawki sutkowej. Czasami zabieg połączony jest z odsysaniem tkanki tłuszczowej

OPIEKA POOPERACYJNA :

Zmiana opatrunków i wyjęcie szwów po 10 dniach.
Wskazane jest noszenie specjalnego biustonosza oraz bandaża elastycznego lub specjalnego wdzianka (patrz powiększanie piersi)
Oczekiwany wygląd uzyskujemy po 4-6 tygodniach, proces gojenia trwa ok. 3 miesiące

MOŻLIWE POWIKŁANIA :

Niezadowalające wyniki i komplikacje zdarzają się relatywnie rzadko. Krwiaki, infekcje, przerost blizn nie mają decydującego wpływu na efekt i są do opanowania przy użyciu standardowych metod postępowania. Czasami zdarzają się przejściowe zaburzenia czucia w piersiach i brodawkach sutkowych.

CZAS POBYTU W SZPITALU:

2 doby.

CZAS REKONWALESCENCJI:

Należy unikać unoszenia ramion oraz forsownych ćwiczeń przez okres 4-6 tygodni. Powrót do normalnych zajęć po ok. 2 tygodniach.

PRZYGOTOWANIA DO ZABIEGU:

Zabieg najlepiej wykonać w drugim tygodniu cyklu, 6 miesięcy po zakończeniu karmienia piersią, najlepiej po urodzeniu ostatniego planowanego dziecka. Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić palenie papierosów oraz odstawić wszystkie leki wpływające na krzepliwość krwi (Aspiryna, NLPZ, preparaty witaminowe). Ogólnie dobry stan zdrowia i prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych są zasadniczym warunkiem przeprowadzenia zabiegu. Labilność emocjonalna i brak konkretnych oczekiwań (lub wygórowane) odnośnie do ostatecznego efektu zabiegu mogą być przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia.

WYMAGANE BADANIA :

  • EKG,
  • RTG. Klatki piersiowej,
  • Morfologia, grupa krwi,
  • INR, APTT – parametry krzepnięcia krwi
  • HbS, HCV.

PRPRZECIWWSKAZANIA :

Zaburzenie krzepliwości, nieuregulowane ciśnienie, niewyrównana cukrzyca, infekcje okolicy operowanej stanowią bezwzględne przeciwwskazanie do zabiegu.

KOSZT ZABIEGIU :

Cena podana w cenniku

Chcesz wykonać zabieg , sprawdź kogo poleca specjalistyczny portal znanylekarz.pl

 


Copyright © 2006 - 2022 :: Centrum Medyczne "Gajowa" :: Gajowa 3, 60-815 Poznań

- POLITYKA  PRYWATNOŚCI -