Wybierz swój język

Chirurgia estetyczna w obrębie klatki piersiowej

Rekonstrukcja piersi

CEL ZABIEGU :

Odtworzenie piersi po amputacji (np. z przyczyn onkologicznych) lub z powodu wrodzonych wad piersi (brak, niedorozwój, brak brodawki z otoczką)

TECHNIKI OPERACYJNE :

Znieczulenie: zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.

Zabieg polega na usunięciu części skóry wokół otoczek brodawek sutkowych. W wyniku zabiegu powstaje okrężna, zwykle mało widoczna blizna wokół otoczek. Czasami zabieg połączony jest z powiększeniem lub pomniejszeniem gruczołu piersiowego

OPIEKA POOPERACYJNA :

Biustonosz + bandaż elastyczny lub specjalne wdzianko.
Sen na plecach lub boku przez co najmniej 1 miesiąc.
W przypadku protezy umieszczonej pod mięśniem piersiowym większym występują duże dolegliwości bólowe, wynikające z odwarstwiania mięśni, które wymagają zażywania leków przeciwbólowych. Dla większego bezpieczeństwa pacjentka pozostaje w szpitalu przez okres 2 dni po zabiegu (minimalizacja powikłań, walka z bólem).

MOŻLIWE POWIKŁANIA :

Zabieg trwa 1-1,5 godziny i obarczony jest niewielkim ryzykiem. Jak w przypadku innych ingerencji chirurgicznych możliwe jest krwawienie, powstanie krwiaków i zakażenia wokół protezy lub rany operacyjnej. Powikłania pojawiają się relatywnie rzadko i są stosunkowo niegroźne. Infekcje leczone mogą być antybiotykami, możliwe jest także usunięcie protezy i implantacja nowej po opanowaniu zakażenia. Ponieważ proteza jest ciałem obcym zdarza się otorbienie protezy torebką z tkanki łącznej. Takie powikłanie wymaga chirurgicznego usunięcia torebki.

PRZYGOTOWANIA DO ZABIEGU:

Zabieg najlepiej wykonać w drugim tygodniu cyklu, 6 miesięcy po zakończeniu karmienia piersią, najlepiej po urodzeniu ostatniego planowanego dziecka. Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem należy odstawić palenie papierosów oraz odstawić wszystkie leki wpływające na krzepliwość krwi (Aspiryna, NLPZ, preparaty witaminowe). Ogólnie dobry stan zdrowia i prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych są zasadniczym warunkiem przeprowadzenia zabiegu. Labilność emocjonalna i brak konkretnych oczekiwań (lub wygórowane) odnośnie do ostatecznego efektu zabiegu mogą być przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia.

CZAS POBYTU W SZPITALU:

2 doby.

CZAS REKONWALESCENCJI:

Pacjentkę obowiązuje zakaz unoszenia ramion przez okres 6-8 tygodni oraz uprawianie sportów (pływanie, aerobik, siłownia) przez okres 3 miesięcy. Niewskazana jest także ciężka praca fizyczna. Ostateczny efekt pracy chirurga obserwujemy dopiero po kilku tygodniach. Powrót do normalnych zajęć po 7-10 dniach.

WYMAGANE BADANIA :

  • EKG,
  • RTG. Klatki piersiowej,
  • Morfologia, grupa krwi,
  • INR, APTT – parametry krzepnięcia krwi
  • HbS, HCV.

PRPRZECIWWSKAZANIA :

Zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane ciśnienie, niewyrównana cukrzyca, infekcje okolicy operowanej stanowią bezwzględne przeciwwskazanie do zabiegu. Złe warunki anatomiczne (brak pokrycia protezy).

KOSZT ZABIEGIU :

Cena podana w cenniku

Chcesz wykonać zabieg , sprawdź kogo poleca specjalistyczny portal znanylekarz.pl

 


Copyright © 2006 - 2022 :: Centrum Medyczne "Gajowa" :: Gajowa 3, 60-815 Poznań

- POLITYKA  PRYWATNOŚCI -